środa, 27 sierpnia 2014

Filmy na deszczowe wieczory

Cześć, ostatnio pogoda jest raczej deszczowa, a wieczory coraz dłuższe, więc postanowiłam zrobić listę filmów, które fajnie sobie obejrzeć. Oto ona:Wszystko za życie/Into the wild - Historia autentyczna Christophera McCandless’a, który po skończeniu Collegu z wybitnymi oceanami i ogromnymi szansami na przyszłość postanawia zerwać z dotychczasowym życiem. Niszczy swoje dokumenty, pieniądze przekazuje na cele charytatywne i rusza autostopem w podróż po USA. Ostatecznie trafia na Alaskę, gdzie postanawia pożyć w samotności, w zgodzie z naturą. Stosunek głównego bohatera do komercji, świata pieniędzy i ludzi daje dość dużo do myślenia. W swoim dzienniku napisał: „Dwa lata wędruję po świecie. Żadnego telefonu, żadnego basenu, żadnych domowych zwierzaków, żadnych papierosów. Totalna wolność. Esteta, podróżnik którego domem jest droga. Uciekł z Atlanty. Nie będziesz powracał, pamiętaj sobie, najlepiej jest na zachodzie. Teraz, po dwóch latach wędrówki, nadchodzi najważniejsza i największa przygoda. Ostateczny bój, aby zabić fałszywe istnienie wewnętrzne i zwycięsko zakończyć rewolucję duchową. Dziesięć dni i nocy w pociągach towarowych i autostopem przywiodło go na wielką, białą północ. Nie będzie już zatruwany przez cywilizację, od której ucieka; wchodzi samotnie w krainę, by zagubić się w dziczy. Alexander Supertramp, maj 1992″. Historia, która skłania do przemyśleń nad tym co jest w życiu ważne, główny bohater ucieka na łono natury aby tam odnaleźć wolność i szczęście, aż w końcu przekonuje się, że prawdziwie można być szczęśliwym tylko wtedy, gdy dzielimy się tym z innymi.


Poradnik pozytywnego myślenia - były nauczyciel historii, Pat wraca do domu po terapii w szpitalu psychiatrycznym. Ciężko mu ustabilizować wahania nastrojów w towarzystwie mało stabilnej emocjonalnie rodziny. Odzyskuje spokój biegając. Podczas jednego z treningów poznaje zakręconą Tiffany. Próbując odzyskać kontakt z żoną, której Tiffany jest przyjaciółką, godzi się na realizowanie hobby tej drugiej - ćwiczą przed turniejem tańca. Podczas codziennych spotkań rodzi się między nimi uczucie. Jest to opowieść o problemach, które mogą spotkać każdego człowieka. Główny bohater zadziwia swoją determinacją i pozytywnym myśleniem. Film pokazuje, że jeśli wierzy się w sukces, można osiągnąć to czego się pragnie - choć niekoniecznie tak jak się tego spodziewaliśmy.


Pierwszy raz - Nieśmiały pierwszak Victor zakochuje się po uszy w uczennicy starszej klasy. Niestety, Anya  gra w zupełnie innej lidze. Jest piękna, popularna i ma bogatego chłopaka szpanującego markową odzieżą i najnowszym modelem Lotusa. Jednak szczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że Victor dostanie szansę zainteresowania Anyi swoją osobą. Problem w tym, że cierpi na pewną wstydliwą przypadłość, która ujawnia się w najmniej pożądanych chwilach...
 Pozytywnie nastrajający i dostarczający sporą dawkę humoru film.


Charlie.The Perks of Being a Wallflower -  Nastoletni Charlie  jest uczniem pierwszej klasy liceum w Pittsburgu. Nieśmiały i wyobcowany outsider nie ma lekko w nowym środowisku. Nie pasuje do żadnej grupy, a jego niekonwencjonalne poglądy nie ułatwiają mu procesu dopasowywania się do innych. Pierwsze miłosne doświadczenia, samobójstwo przyjaciela, relacje w rodzinie, narkotyki – z tym wszystkim Charlie zmaga się samotnie, aż do chwili, kiedy jego inteligencję i wrażliwość zauważają Sam i Patrick. Świetnie skrojona historia o młodości, próbie odnalezienia siebie w tłumie sobie (nie)podobnych i odbicia się od nieszczęść i traum, które nie oszczędzają nawet młodych żyć.

Oto moje propozycje. A jakie są wasze?

4 komentarze:

 1. Nie są to raczej moje filmy, no poza tym ostatnim, jednak słyszałem, że książka jest lepsza (jak zawsze). Nie czytałem ani nie oglądałem Charliego, ale muszę się za to zabrać, bo książka chodzi już za mną dobre pare miesięcy.
  Pozdrawiam :)
  http://swiat-tristisa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja żałuję, że obejrzałam ten film przed przeczytaniem książki. Wolę robić na odwrót ;p

   Usuń
 2. Ja właśnie zaczęłam czytać Charliego! <3

  little-jay999.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak przeczytasz, to podziel się swoją opinią, może też przeczytam i napiszę recenzję :)

   Usuń