środa, 13 sierpnia 2014

Recenzja książki "Przepowiednia" P. C. Cast



Sięgając po książkę "Przepowiednia" P.C. Cast byłam przekonana, że nie zrobi ona na mnie wrażenia. Stało się jednak inaczej.

Powieść opowiada o mitycznym świecie- Partholonie i losach Elphame, dziewczyny namaszczonej przez Boginię Eponę, mającej w przyszłości zostać przywódczynią tego świata. Elphame jest otoczona przez lud wielką czcią i szacunkiem co sprawia, że dziewczyna nie ma przyjaciół i czuje się samotna. Postanawia odbudować ruiny zamku Mac Callan. Ta decyzja całkowicie zmienia ją, zyskuje przyjaciół i sens życia. W okolicach zamku spotyka tajemniczego Lochlana, z którym połączy ją wielka miłość. Uczucie to zostanie jednak wystawione na próbę, ponieważ nad zamkiem Mac Callana ciąży prastara krwawa przepowiednia.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, występuje w niej trzecioosobowy narrator, który opisuje wydarzenia z perspektywy różnych bohaterów. Dzięki temu mamy szeroki wgląd w akcję. Bardzo ciekawa jest postać głównej bohaterki i jej przemiana wewnętrzna- z osamotnionej dziewczyny przeistacza się w pewną siebie przywódczynię klanu. Inne postacie w książce również mają barwne charaktery.
Jednak rzeczą, która najbardziej zachwyca jest świat opisany w książce. Partholon to kraina łącząca elementy greckie i celtyckie. Są tam obecne centaury, wojownicy, szamani, demony i hybrydy. Magia jest tam obecna wszędzie. Dzięki książce inaczej patrzy się na świat dookoła nas i dostrzega się w nim magię.
Jest to także powieść o uczuciach. Wielka miłość łącząca Elphame z Lochlanem, a także uczucie kiełkujące między pokrytą bliznami Brenną a bratem Elphame, Cu to piękne opowieści. Dostarczają wielu wzruszeń. Ta książka spodoba się młodzieży i wszystkim fanom fantastyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz