niedziela, 17 sierpnia 2014

Wyzwanie blogowe- Lista rzeczy do zrobienia do końca tego miesiąca.

Cześć, dzisiaj pierwszy dzień wyzwania blogowego na blogu Sen Mai. Dzisiaj mam dla was post z listą rzeczy do zrobienia do końca miesiąca. A więc zaczynamy :)

1. Wyjazd do koleżanki :)
2. Wycieczka rowerowa
3. Nocowanie pod namiotem
4. Zakupy do szkoły
5. Zakupy do internatu (wystrój)
6. Sesja zdjęciowa
7.Zobaczyć spadającą gwiazdę
8. Naprawić gitarę
9. Cieszyć się każdym dniem
10. Zrobić spis marzeń
11. Napisać wiersz
12. Stworzyć swoją playlistę
13. Napisać opowiadanie

Oto moja lista rzeczy do zrobienia :)

Jak odnaleźć się w nowej szkole

Cześć, dzisiaj mam dla was posta z poradami jak odnaleźć się w nowej szkole. Sama mam to już za sobą, ale pewnie niektórzy z was dopiero idą do szkoły średniej. A więc:

Po pierwsze: Znajdź kogoś, z kim nie będziesz sam. Najlepiej żeby był to ktoś znajomy, ale może być też zapoznany przez internet lub dopiero w szkole. Razem zawsze raźniej.

Po drugie: Nie załamuj się. To, że pierwszego dnia nie miałeś z kim usiąść nie oznacza, że zawsze tak będzie. Myśl pozytywnie, wszystko się ułoży :)

Po trzecie: Warto pójść na spotkanie integracyjne, lub zapisać się do grupy klasy na facebook'u. To dużo ułatwia.

Po czwarte: Nie oceniaj po pozorach. To takie banalne a jakże prawdziwe. Ktoś kto na początku wydaje się nie przyjemny później może okazać się fajny i na odwrót.

Po piąte: Nie stresuj się. Nie ma nic gorszego. Podejdź to tego na luzie, wszystko będzie dobrze.

Po szóste: Zorganizuj sobie jak najszybciej plan lekcji i jakąś mapkę lub listę sal lekcyjnych, by się nie gubić. Ewentualnie trzymaj się ludzi z klasy ;p

To moje porady. Życzę wam powodzenia w nowej szkole. Na razie :)

Śmieszne sytuacje z mojego życia

Hej, dzisiaj mam dla was coś zabawnego, bo śmieszne sytuacje z mojego życia. Stworzyłam listę sytuacji, które przytrafiły mi się do tej pory. Przygotujcie się na dawkę śmiechu :)

1. Gdy byłam mała bawiłam się w berka razem z kuzynem i siostrą. Biegliśmy wokół stodoły, a przy jednym z jej rogów rosły pokrzywy. Potknęłam się i upadłam w nie całą twarzą. Poleciałam z płaczem do domu. Jedyna rzecz, którą pamiętam, to biała miska, w której mama płukała mi twarz.

2. W gimnazjum postanowiłam przestraszyć moje przyjaciółki i wyskoczyć ze schodów do szatni. Nie zobaczyłam jednak, że nad schodami była betonowa belka. Gdy skoczyłam, zaryłam głową w belkę i wyłupałam kawałek tynku. Potem zaczęli mnie przezywać twardogłową, a ja zostawiłam po sobie ślad w szkole xD

3. W podstawówce zawsze chodziłam do domu do toalety, bo nie potrafiłam spuścić wody w szkole.

4. Moja siostra kiedyś, gdy byłyśmy małe zezłościła się na mnie, wzięła motykę i walnęła mnie w głowę. Przez pół roku miałam ranę, bo cały czas ją drapałam.

5. Na wakacje jechałam rowerem razem z koleżanką i z góry puściłam kierownicę, potem nie zauważyłam zakrętu, przeleciałam przez kierownicę i zaryłam kolanem i łokciem o asfalt. Potem poruszałam się jak kaleka.

A wam jakie śmieszne historie się przydarzyły? Podzielcie się w komentarzach :)