środa, 27 sierpnia 2014

Filmy na deszczowe wieczory

Cześć, ostatnio pogoda jest raczej deszczowa, a wieczory coraz dłuższe, więc postanowiłam zrobić listę filmów, które fajnie sobie obejrzeć. Oto ona:Wszystko za życie/Into the wild - Historia autentyczna Christophera McCandless’a, który po skończeniu Collegu z wybitnymi oceanami i ogromnymi szansami na przyszłość postanawia zerwać z dotychczasowym życiem. Niszczy swoje dokumenty, pieniądze przekazuje na cele charytatywne i rusza autostopem w podróż po USA. Ostatecznie trafia na Alaskę, gdzie postanawia pożyć w samotności, w zgodzie z naturą. Stosunek głównego bohatera do komercji, świata pieniędzy i ludzi daje dość dużo do myślenia. W swoim dzienniku napisał: „Dwa lata wędruję po świecie. Żadnego telefonu, żadnego basenu, żadnych domowych zwierzaków, żadnych papierosów. Totalna wolność. Esteta, podróżnik którego domem jest droga. Uciekł z Atlanty. Nie będziesz powracał, pamiętaj sobie, najlepiej jest na zachodzie. Teraz, po dwóch latach wędrówki, nadchodzi najważniejsza i największa przygoda. Ostateczny bój, aby zabić fałszywe istnienie wewnętrzne i zwycięsko zakończyć rewolucję duchową. Dziesięć dni i nocy w pociągach towarowych i autostopem przywiodło go na wielką, białą północ. Nie będzie już zatruwany przez cywilizację, od której ucieka; wchodzi samotnie w krainę, by zagubić się w dziczy. Alexander Supertramp, maj 1992″. Historia, która skłania do przemyśleń nad tym co jest w życiu ważne, główny bohater ucieka na łono natury aby tam odnaleźć wolność i szczęście, aż w końcu przekonuje się, że prawdziwie można być szczęśliwym tylko wtedy, gdy dzielimy się tym z innymi.


Poradnik pozytywnego myślenia - były nauczyciel historii, Pat wraca do domu po terapii w szpitalu psychiatrycznym. Ciężko mu ustabilizować wahania nastrojów w towarzystwie mało stabilnej emocjonalnie rodziny. Odzyskuje spokój biegając. Podczas jednego z treningów poznaje zakręconą Tiffany. Próbując odzyskać kontakt z żoną, której Tiffany jest przyjaciółką, godzi się na realizowanie hobby tej drugiej - ćwiczą przed turniejem tańca. Podczas codziennych spotkań rodzi się między nimi uczucie. Jest to opowieść o problemach, które mogą spotkać każdego człowieka. Główny bohater zadziwia swoją determinacją i pozytywnym myśleniem. Film pokazuje, że jeśli wierzy się w sukces, można osiągnąć to czego się pragnie - choć niekoniecznie tak jak się tego spodziewaliśmy.


Pierwszy raz - Nieśmiały pierwszak Victor zakochuje się po uszy w uczennicy starszej klasy. Niestety, Anya  gra w zupełnie innej lidze. Jest piękna, popularna i ma bogatego chłopaka szpanującego markową odzieżą i najnowszym modelem Lotusa. Jednak szczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że Victor dostanie szansę zainteresowania Anyi swoją osobą. Problem w tym, że cierpi na pewną wstydliwą przypadłość, która ujawnia się w najmniej pożądanych chwilach...
 Pozytywnie nastrajający i dostarczający sporą dawkę humoru film.


Charlie.The Perks of Being a Wallflower -  Nastoletni Charlie  jest uczniem pierwszej klasy liceum w Pittsburgu. Nieśmiały i wyobcowany outsider nie ma lekko w nowym środowisku. Nie pasuje do żadnej grupy, a jego niekonwencjonalne poglądy nie ułatwiają mu procesu dopasowywania się do innych. Pierwsze miłosne doświadczenia, samobójstwo przyjaciela, relacje w rodzinie, narkotyki – z tym wszystkim Charlie zmaga się samotnie, aż do chwili, kiedy jego inteligencję i wrażliwość zauważają Sam i Patrick. Świetnie skrojona historia o młodości, próbie odnalezienia siebie w tłumie sobie (nie)podobnych i odbicia się od nieszczęść i traum, które nie oszczędzają nawet młodych żyć.

Oto moje propozycje. A jakie są wasze?