czwartek, 2 października 2014

Życie w internacie- plan dnia




Hej, obiecałam wam serię o internacie. Było już o pokojach i odpowiedzi na pytania. Dzisiaj przedstawię wam mój plan dnia

6:00-pobudka (choć często o 6:30)
6:30-7:30-śniadanie (dla całego internatu)
7:45-14:00- (w moim przypadku) szkoła
14:00-15:30-   obiad
15:30-16:00- czas wolny
16:00- 18:00- nauka własna
18:00- 18:30- czas wolny
18:30-19:30 – kolacja
19:30-20:00- czas wolny
20:00- godzina policyjna
20:00-21:00- mycie się
21:00-22:00- czas wolny
22:00- cisza nocna

Tak pokrótce wygląda mój plan dnia. Jest to dużym ułatwieniem w organizacji czasu. W czasie nauki własnej nie wychodzimy z internatu, jedynie siedzimy w pokojach i się „uczymy”. Sorowie sprawdzają to chodzą po pokojach i stawiając plusiki lub minusiki (które nie wiem po co są). To tyle na dziś, potem omówię jeszcze następujące tematy:
 • Jedzenie
 • Nauka
 • Obowiązki
 • Fakty i mity na temat życia w internacie
 • Internatowe miłości
 • Śmieszne sytuacje
 • Hardkorowe rozwiązania
 • Zasady panujące w internacie

  Dajcie znać czy podoba wam się ta seria, oraz jakie jeszcze tematy można wymyślić.

  P.S. Jak wam się podoba nowy wygląd bloga?

Życie w internacie - odpowiedzi na pytania


Hej :) Przepraszam, że tak długo nie dodawałam postów, ale mam dużo lekcji i wgl a poza tym trochę straciłam motywację do prowadzenia tego bloga. Dopiero niedawno weszłam na stronę i zobaczyłam komentarze od was. Doceniam to i mam nadzieję, że nie odwrócicie się ode mnie po tej przerwie
   Dostałam  od was kilka pytań, więc postaram się wam na nie odpowiedzieć. Oto pytania

1. Jak wygląda sytuacja z łazienkami i kuchnią?

Łazienki są dwie na każde piętro, a piętra są dwa więc w sumie cztery. Oczywiście dziewczyny są oddzielone od chłopaków (chłopaki mają pokoje na parterze, a dziewczyny na pierwszym piętrze). Natryski są trzy. Toalety również trzy. Rzadko się zdarza, że jest kolejka, bo czas na mycie jest długi. Nie ma, niestety papieru toaletowego, a mydło do mycia rąk jest tylko czasami. Jeśli chodzi o kuchnię, to nie mamy takiej do naszej dyspozycji, tylko jest przy stołówce. Mamy za to pokój socjalny, gdzie jest czajnik elektryczny i mikrofalówka.

2. Szafki w pokoju są na klucz, czy wszystko jest otwarte?

Szafki jako takie nie są zamykane na klucz, ale to nie sprawia kłopotu, bo pokój jest otwarty tylko wtedy gdy ktoś w nim jest. Zamykamy pokoje nawet jak idziemy na kolację czy śniadanie.

3. Możecie wieszać własne obrazki?

Obrazki możemy wieszać, ale plakatów przyklejać nie można, bo przy odrywaniu taśmy zrywa się farba ze ściany. My znalazłyśmy na to sposób. Kupiłyśmy w sklepie papierniczym specjalną gumę do przyklejania i czasem przyklejamy plakaty.

To by było na tyle. Piszcie jakie jeszcze macie pytania jeśli chodzi o internat :)