wtorek, 23 grudnia 2014

6000 odwiedzin! :D

Zapomniałam wam podziękować za 6000 odwiedzin :D Jesteście kochani. Mam nadzieję, że widzicie, że daję z siebie wszystko :) Dziękuję też za Liebster Award :*


Jesteście wspaniali :D


Kilka słów o świętach.

Hej, ostatnio wszyscy wpadliśmy w wir świątecznych przygotowań, zakupów, sprzątania, gotowania, pieczenia, strojenia domów, choinek itd etc. Za dobę w tej chwili będziemy kończyć przygotowania, dopinać na ostatni guzik, i zasiądziemy przy suto zastawionym stole. Potem kolędy, opłatek i te formułki, zdrowych, pogodnych świąt, i bla bla bla... Barszczyk, karp, uszka, kluski z makiem. Prezenty. Pasterka. Szopka. Kolędnicy, którym znowu trzeba będzie dać ostatnie drobne z portfela, bo resztę wydaliśmy na świąteczne przygotowania. Na drugi dzień jedziemy w gości, albo ich przyjmujemy, wystawny obiad, znowu prezenty, rozmowy, opłatek itd etc.. I te życzenia na fb i w sms - ach

Ale chwileczkę...

Czy o to w tym wszystkim chodzi?

Żeby nagotować się, wykosztować, a potem to wszystko zjeść? Żeby wystroić choinkę, a potem ją wyrzucić? Żeby połamać się opłatkiem a potem znowu się kłócić?

Chyba nie...

Wiem, że to zabrzmi infantylnie i banalnie, ale święta to czas, kiedy powinniśmy się dzielić radością z najbliższymi i spędzać z nimi czas. Czy tak jest? Cóż, powtarzają nam to w telewizji w książkach, w prasie, a przy tym reklamują plastikowe bombki choinkowe.

Coś tu jest chyba nie tak...

Więc po co ten cały czas? Święta, święta i po świętach. Nawet śniegu nie ma... Nie rozumiem tego. Tego komercyjnego podejścia do świąt, gdzie zamiast "Lulajże Jezuniu" śpiewamy "Last Christmas"
Kupujemy prezenty, udajemy, że są od Mikołaja itd. Bez sensu. Przestrzegamy tradycji, ale zapominamy o czym tak naprawdę są święta. Do czego nawołują. Dlaczego je obchodzimy. Czy nie chodzi o to, co mówi Opowieść Wigilijna? Żeby nie kochać pieniędzy i podarków, ale siebie nawzajem? Mama zawsze mi mówiła, że jaka wigilia taki nowy rok.  I dlatego nie chciałam, żeby ktoś się kłócił. Ale nie o to chodzi. Po prostu nie skupiajmy się na tym co materialne, ale tym co duchowe. Na tym cudzie, jakim jest narodzenie Jezusa. To przecież cudowne, ten, kto chodził po wodzie, zamienił wodę w wino, a wino w krew, co uzdrowił tysiące ludzi ma dzisiaj urodziny! :)