poniedziałek, 2 lutego 2015

Tag: Moje blogowe sekretyDzisiaj poszperałam w sieci i znalazłam pewien blog klik na którym jest fajny tag pod tytułem "Moje blogowe sekrety". Jest on co prawda skierowany do blogerek urodowych, ale ja pozwoliłam sobie go przerobić:) Tag zawiera 10 pytań plus jedno dodatkowe. A oto moje odpowiedzi: 1. Ile czasu prowadzisz bloga i jak często publikujesz posty?

Bloga prowadzę od pół roku. Wcześniej prowadziłam photobloga - jednego ze zwykłymi notkami, drugiego z opowiadaniem. Potem Zaczęłam pisać opowiadanie na blogspocie i ten blog istnieje do dziś. Od dawna podobało mi się blogowanie, ale jakoś nie miałam motywacji żeby się za to wziąć. Szczerze mówiąc na początku liczyły się dla mnie tylko komentarze i liczba odwiedzin, dlatego pisałam wszędzie komentarze typu: "Fajne, zapraszam do mnie". Dzisiaj już tak na to nie patrzę. Oczywiście miło jest  jak ktoś zostawi komentarz. Ale teraz już nie przywiązuję do tego takiej wagi. Oprócz tego mam bloga z moimi wierszami, ponieważ param się poezją.
Na początku publikowałam posty codziennie, ponieważ były wakacje i miałam sporo czasu. Teraz na tygodniu jestem w internacie, gdzie jest słabe połączenie z internetem, więc publikuję tylko w weekendy.


 2. Ile razy dziennie zaglądasz na bloga i czy robisz to w pierwszej kolejności?

Na bloga tak jak mówiłam nie zaglądam codziennie, ale gdy mam możliwość, to jest to raczej pierwsza rzecz jaką robię na komputerze. No czasami druga po facebook'u :p


 3. Czy Twoja rodzina i znajomi wiedzą o tym, że prowadzisz bloga?

 Tak, moi znajomi wiedzą, nawet lubią fanpage mojego bloga na facebook'u. Co do rodziny, to tata i dziadkowie raczej się tym nie interesują, ale rodzeństwo wie.

 4. Posty jakiego typu interesują Cię najbardziej u innych blogerek?

Chyba przemyślenia różnego rodzaju. Lubię czytać o tym jak ktoś postrzega różne sprawy. Lubię też posty, które motywują do działania oraz DIY.

 5. Czy zazdrościsz czasem blogerkom?

Tak, czasem im zazdroszczę, ale nie statystyk, tylko sposobu pisania. Są blogerki, które posiadają lekkość języka i z  przyjemnością się czyta ich wpisy.  Ja jestem z tych, które muszą przemyśleć co napisać i czasem niezbyt mi to wychodzi. Ale taka zazdrość jest dobra, bo motywuje mnie do doskonalenia swojego stylu pisania.

 6. Czy zdarzyło Ci się oglądać jakiś film lub czytać książkę tylko po to, by zrecenzować ją na blogu?

 Nie, nie zdarzyło mi się to. Piszę recenzję tylko wtedy, gdy poruszy mnie coś co obejrzałam/przeczytałam sama dla siebie.

 7. Czy pod wpływem innych blogów zmieniasz coś w swoim życiu lub upodobaniach?

Wiele razy chciałam coś zmienić pod wpływem postów typu "Lista postanowień" jednak raczej spełzało to na niczym. Plany, które mogę realizować to tylko te, które sama wymyślę i dostosuję do własnych możliwości. Co do upodobań, to nie zmieniły się, aczkolwiek zwróciłam uwagę na kilka rzeczy, obok których normalnie przeszłabym obojętnie. Więc może coś się zmieniło :p

 8. Co blogowanie zmieniło w Twoim życiu?

Blogowanie dało mi możliwość poznawania ludzi podobnych do mnie, mających pasje. Oprócz tego jest to moje hobby i odstresowuje to mnie. Pozwala mi się spełniać.


 9. Skąd czerpiesz pomysły na nowe posty?

Z przeróżnych źródeł. Z życia, ze szkoły, z obserwacji otoczenia, z internetu, z kultury z jaką obcuję, z muzyki, od innych blogerów również mi się zdarza. Oczywiście niczego nie kopiuję, broń Boże! :p

 10. Czy miałaś kiedyś kryzys w prowadzeniu bloga, tak że chciałaś go usunąć?

Nie, na szczęście nie miałam, aczkolwiek były takie okresy, gdy nie publikowałam postów.

 11. Co najbardziej denerwuje Cię w blogach innych dziewczyn?

Najbardziej denerwują mnie komentarze typu: "Fajnie, zapraszam do mnie " oraz staranie się na siłę, by blog był modny. Umieszczanie hauli zakupowych, OOTD i tego typu rzeczy. To jest strasznie sztuczne, a przecież w blogowaniu chodzi o to, by pisać szczerze i od serca, nie?

To tyle jeśli chodzi o ten tag. Do napisania :*

2 komentarze:

 1. No to "FAJNE, ZAPRASZAM DO MNIE ! " Hehe
  Ja wywalam takie komentarze ;) Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uważam, że DIY są fajne :) Bardzo ciekawy post :P

  Nominowałam cię do LBA!
  http://inaa-blog.blogspot.com/2015/02/2-lba.html

  OdpowiedzUsuń