sobota, 3 stycznia 2015

Przydatne rzeczy z papieru DIY

1
2
3
Jak widzicie na powyższych obrazkach ostatnio pracowałam z papierem, nożyczkami i klejem. Takie są efekty mojej pracy.

1. Zakładka do książek - sowa.
 Potrzebne:
- blok kolorowy
- sztywny karton lub tekturka
- nożyczki
- klej biurowy
- flamaster czarny do szczegółów

 Jest to zakładka przesuwana, mianowicie sówkę można przesuwać na dowolną wysokość tak, żeby zaznaczyć miejsce w książce. Na początek należy wymierzyć kawałek papieru długości o 1 cm większej od dłuższej krawędzi kartki w książce. Potem wycinamy taki pasek o szerokości 2 cm ze sztywnego papieru, albo z tekturki. Następnie robimy sowę. Z kolorowego papieru wycinamy poszczególne elementy: całość (czyli to żółte-dwie sztuki), tułów, skrzydła oczy, dziób. Sklejamy, zostawiając jedną całość nieprzyklejoną. Potem podkładamy od tyłu pasek utworzony wcześniej i pod niego drugą całość. Sklejamy dwie całości w miejscach, gdzie nie ma paska. Możemy też poprzyklejać elementy na drugą całość, tak by sówka była z jednej i drugiej strony.

2. Pudełko z króliczkiem.

Potrzebne:
- okrągłe pudełko, np. po kremie
- klej Wikol
- kolorowy papier
- kawałek wstążki
- kawałek białego materiału (ja użyłam ściereczki do kurzu)
- czarny flamaster (do oczu)

Oklejamy pudełko papierem, na dole jakiś kolor, wieczku biały. Potem przyklejamy białe kropki. Wycinamy pyszczek i przyklejamy na wieczku. rysujemy oczy. Formujemy kokardkę ze wstążki (najlepiej w tym kolorze co papier) i wycinamy uszy z białego materiału. Przyklejamy najpierw uszy, potem kokardkę.

3. Pudełko origami. Wystarczy arkusz papieru w kształcie kwadratu. Tutaj filmik jak go zrobić: klik

Bardzo lubię robić takie rzeczy z papieru. to dobry sposób na odprężenie się. Polecam origami - ostatnio kupiłam książkę i nie mogę przystać składać :) Pozdrawiam :)