niedziela, 1 lutego 2015

Hello, February !I tak oto rozpoczął się kolejny miesiąc - Luty. W tym miesiącu postanowiłam wreszcie wziąć się za siebie i wprowadzić w życie parę zmian. Oto one:

1. Wyeliminować słodycze z diety.

Będzie to dość trudne, bo jestem fanką czekolady :p Ale mam nadzieję, że dam radę. Trzymajcie za mnie kciuki :)

2. Poprawić więzi z Bogiem.

Ostatnio czuję, że oddalam się od Boga. Chcę to zmienić. Postaram się popełniać mniej grzechów oraz będę codziennie się modlić. Myślę, że dzięki temu to się poprawi.

3. Przeczytać jak najwięcej książek.

"Gwiazd naszych wina", "Wróć, jeśli pamiętasz", "Jestem bogiem podświadomości" "Dar Julii" no i przede wszystkim "Zbrodnia i kara", którą zaczęłam już czytać. Najpierw lektury, potem przyjemności :p Mam nadzieję, że przeczytam chociaż połowę tego

4. Porządnie wziąć się za naukę biologii, języka rosyjskiego, chemii i matematyk

Biologia i chemia to przedmioty, które będę zdawać rozszerzone na maturze. Język rosyjski, matematykę i język polski zdaję na podstawie. Z polskiego jestem dobra, ale z matmy słaba. Postanowiłam rozwiązywać przynajmniej trzy działania dziennie. Jeśli chodzi o biologię, to idzie mi dobrze, tylko jest kłopot z systematycznością. Jeśli opanuję zaległy materiał, będę mogła uczyć się na bieżąco z lekcji na lekcję. Z chemią też jest ciężko, ale ostatnio ją polubiłam, muszę tylko nadrobić zaległości z gimnazjum. Język rosyjski trochę olewałam, więc wystarczy po prostu poświęcić na niego trochę więcej czasu. I będzie dobrze.

5. Zadbać o paznokcie.

Moje paznokcie są w opłakanym stanie. Kupiłam sobie odżywkę, tę którą wam recenzowałam i używam jej. Mam nadzieję, że to im pomoże

6. Ćwiczyć głos.

Znalazłam fajne ćwiczenia na głos i zamierzam z nich korzystać.

7. Obejrzeć kilka fajnych filmów.

Dość dawno coś oglądałam. Czas to zmienić. Muszę tylko znaleźć jakieś fajne filmy. Może zaproponujecie coś?

8. Pić jak najwięcej wody.

Ostatnio widziałam artykuł o kobiecie, która piła trzy litry wody dziennie i wyraźnie odmłodniała. Ja zamierzam pić przynajmniej półtorej litra dziennie. To sprawi, że poczuję się lżej i oczyszczę swój organizm.

9.Spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu i uprawiać jakiś sport.

Jazda na rolkach, bieganie lub rower. Cokolwiek co sprawi mi frajdę i pozwoli mi się dotlenić i trochę poruszać. Dzięki temu może zrzucę parę kilo :)

10. Oszczędzić trochę pieniędzy.

Mam skarbonkę, która świeci pustkami. Chcę, żeby było inaczej. Będę odkładać pięć złotych co tydzień. Myślę, ze to dobre na początek :)

To na razie tyle postanowień. A wy macie jakieś?

Mój Idol - Igor Herbut

Hej, dzisiaj długo zastanawiałam się nad tematem posta i nie mogłam nic wymyślić. W związku z tym przyznaję, że podpatrzyłam pomysł z pewnej strony internetowej.
Wracając do tematu posta, tak naprawdę nie ma ludzi, za którymi szaleję i śledzę ich życie cały czas. Jednak jest parę osób, które lubię i cenię. Dzisiaj napiszę wam o Igorze Herbucie

Igor Herbut jest polskim piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów a także założycielem i wokalistą zespołu  LemON. Jest pochodzenia łemkowskiego.Na początek historia jego kariery:

Pod koniec 2011 roku ze swoim kuzynem Adamem Horoszczakiem wziął udział w precastingu do 3. edycji programu talent show Must be the music. Tylko muzyka , który przeszedł pomyślnie i zakwalifikował się do następnego etapu. Herbut spontanicznie zaprosił do współpracy kilku innych muzyków i założył zespół LemON, z którym brał udział w dalszych etapach show. Grupie udało się dojść do finału, w którym ostatecznie zdobyli główną nagrodę


27 listopada 2012 wraz z zespołem wydał album zatytułowany LemON na który współtworzył większość kompozycji. Wydawnictwo dotarło do 9. miejsca listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce OLiS. Ponadto płycie przyznano certyfikat platynowej za sprzedaż w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy sztuk.


Pod koniec 2013 roku producenci filmu Wkręceni zaprosili go do nagrania piosenki promującej produkcję. W wyniku współpracy Herbuta (tekst i muzyka) z Anią Dąbrowską (muzyka), Małgorzatą Dacko (tekst), Aleksandrem Świerkotem (muzyka) i Jakubem Galińskim (muzyka) powstał utwór "Wkręceni-Nie ufaj mi" 20 grudnia 2013 kompozycja została wydana również jako singel i stała się przebojem. Utwór był notowany na 2. miejscu listy AirPlay, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych oraz na wielu radiowych listach przebojów m.in. na 1. miejscu na liście w radiach RMF, ESKA czy Radiu Szczecin.


7 czerwca 2014 wystąpił w koncercie SuperJedynki, odbywającym się w ramach 51 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewał singel „Wkręceni – Nie ufaj mi” Podczas koncertu został nagrodzony Super Jedynka w kategorii SuperArtystaDlaczego go lubię:

Igor jest jednym z tych artystów, którzy od razu wzbudzają sympatię. Byłam na koncercie zespołu LemON i urzekł mnie on swoją skromnością, charakterem i poczuciem humoru. Oprócz tego podobają mi się jego teksty, oraz głos z lekką chrypką. Jest on inteligentnym, czarującym i przyjacielskim a przy tym wrażliwym i spokojnym człowiekiem. Swoją wrażliwość wyraża poprzez teksty oraz występy. Przyznaje się do swoich korzeni i jest z nich dumny. Na płycie "LemON" jest wiele utworów łemkowskich, a sama nazwa to nie cytryna po angielsku, ale połączenie słów Łemkowie i on co znaczy włączać. Myślę, że Igor jest tak wspaniałym człowiekiem jak artystą.