wtorek, 24 marca 2015

Ludzie bez twarzy
Dzisiaj każdy chce być oryginalny. Ubieramy się ekstrawagancko, robimy sobie tatuaże i piercing. Mamy szokujące stare pokolenie poglądy, przemyślenia i uwagi. Nie boimy się postawić, użyć wulgaryzmów, zapalić papierosa, upić się lub narkotyzować. Nie obchodzą nas zasady moralne, przykazania czy przepisy. Każdy stara się szokować, być innym, zaskakiwać.

Oczywiście nie mówię o wszystkich nastolatkach.

Jednakże, są ludzie, których ja nazwałam ludźmi bez twarzy. Ci ludzie nie mają twarzy tylko maski. Biorą używki, aby przypodobać się znajomym, ubierają się ekstrawagancko, bo to jest modne, buntują się, bo wszyscy tak robią.
Może nie mają świadomości co do tego, ale tak właśnie jest.
Każdy z nas chce wyrazić siebie. Teksty piosenek czy myśli wypisywane na facebook'u krzyczą: BĄDŹ SOBĄ! Bo inaczej jesteś tylko czyjąś podróbką. Jednak pamiętajmy, że bycie oryginalnym, a bycie sobą to dwie różne rzeczy.
Bo ktoś, kto chce być oryginalny nie przyzna się, że lubi konie. Bo inni powiedzą, że to dobre dla dzieci. Tymczasem osoba nie przejmująca się tak opinią innych  będzie z dumą jeździła konno. Bo w życiu chodzi o to, żeby rozwijać swoje talenty, żyć w zgodzie ze sobą, nie udawać, nie konkurować z innymi, ale podążać za swoimi marzeniami.

A ty? Którym człowiekiem jesteś?